מחסומים חשמליים הם פתרון נהדר לחסימת החניון עבור רכבים שאינם מורשים. היתרון במחסומי זרוע חשמליים ביחס לשערים חשמליים הוא הסגירה הלא הרמטית, כך שהולכי רגל או רכבים דו גלגליים יוכלו להיכנס בקלות למקום, כך שהוא ממעשה יחסום רק כניסת רכבים. מובן שניתן לבצע חסימה מלאה, כלומר שכך גם רכבים דו גלגליים לא יוכלו להיכנס למקום על פי צורך. מחסומים חשמליים יהיו מותקנים לרוב בכניסה לחניונים פרטיים או לחניה אחת בודדת, בבתי מגורים צמודי קרקע, בחניונים ציבוריים, בכניסה למפעלים ומרכזים לוגיסטיים, בחניוני משרד ועוד. כמו כן, ניתן למצוא מחסומים חשמליים נוספים שיכולים להיות עמודים או מחסומים קטנים שיועדו לשמור על חניון אחד בודד.

כניסה נוחה ומהירה לחניון

מחסומים חשמליים מאפשרים כניסה מהירה ונוחה ביותר לחניונים וחניות פרטיות, כאשר תצורת ההפעלה שלהם משתנה על פי הצורך. ישנם מחסומים אשר יפתחו בעזרת שלט חשמלי, אמצעי פתיחה סלולריים, בעזרת מערכות בקרה לחניונים, באמצעות עמדת כרטוס (בחניונים ציבוריים), על ידי מצלמות זיהו וכו'. מחסומי זרוע חשמליים פועלים על ידי מנוע המותקן במחסום ועל ידי לוח פיקוד, כאשר על ידי לחיצה על שלט לדוגמה, לוח הפיקוד נותן פקודה למנוע והוא זה שמסייע לפתיחת השער. ככל שהשער יהיה יותר מסיבי, כך תידרש עוצמה רבה יותר, ולכן יש להתאים את מנוע על פי עוצמת השער ועל פי תדירות השימוש בו.

חשיבות שימת לב לבטיחות המחסום

אם לדוגמה מדובר בהתקנת מחסומים חשמליים המשמשים חניון ציבורי הנמצא בתדירות שימוש גבוהה, יש לבחור במנוע עוצמתי, אך אם מדובר במחסומים המשמשים לשמירת חניה, על המנוע להיות בעל עצמה נמוכה. בכל אופן, אין להקל ראש בבחירת סוג המנוע, הרי הוא זה שעושה בפועל את פעולת סגירה ופתיחת השער. כמו כן, חשוב לבחור במחסום חשמלי אשר מצויד בחיישנים איכותיים אשר מזהים תנועה הנמצאת מתחת לשער ואינם נסגרים. פרמטר זה הוא חשוב ביותר, כיוון שהחיישנים יזהו כי ישנם רכבים תחת המחסום או הולכי רגל וכך לא יסגרו באופן אוטומטי ויעשו נזק לרכבים שנתקעו בפתח או הולכי רגל הנמצאים תחת המחסום.

WhatsApp chat