שערים חשמליים ומחסומים הם חלק מהנוף בבתים פרטיים, משרדים, מוסדות ומרכזים ציבוריים או פרטיים ומאפשרים לבעלי המקום לשמור על פרטיות מושלמת מפני כניסת פולשים זרים לחניות או עבור גניבות רכבים. שערים ומחסומים אלה מגיעים במגוון רב של גדלים ועוצמות שונות, כאשר מה שמפעיל אותם הם מנועים חשמליים ולוח הפיקוד המאפשר קבלת פקודה לשער על ידי השלט או סלולר וכך השער נפתח. למנוע בשער יש תפקיד חשוב והוא זה שגורם לשער בפעול להיפתח, ולכן ישנה חשיבות רבה של התאמת המנוע לסוג ועצמת השער, מבחינת העוצמה שלו, כך הוא יאפשר פתיחה חלקה של השער או המחסום עבור האנשים הפוקדים בחניון יום יום.

מנועים חשמליים רוכשים בשני מקרים; במקרה שהמנוע "עשה את שלו" ויש צורך להחליפו, שאגב מנועים מתוצרת טובה המותאמים היטב לסוג השער או המחסום יחזיקו לפחות 10 שנים. המקרה השני הוא – כאשר מעוניינים להפוך שער ידני לשער חשמלי ולאפשר פתיחה אוטומטית של השער בצורה נוחה ביותר על ידי שלט. בשני מקרים אלה, יש להתאים בצורה נכונה את המנוע על מנת שהוא יוכל לפעול בצורה תקנית ולשרת את באי המקום בצורה נינוחה. רק בל מקצוע המומחה בתחום זה יוכל לבצע התאמה מושלמת של המנוע.

על פי אילו נתונים יש להתאים את המנועים החשמליים?

דקה לפני שמזמינים מנועים חשמליים עבור מחסומים או שערים מכל סוג, יש צורך לאסוף מספר נתונים שיקלו את תהליך הבחירה:

משקל – יש לקחת בחשבון את משקל השער, הרי על המנוע להיות בעל עוצמה התואמת למשקלו, כך שהוא יוכל לשאת את עוצמת הכובד ולאפשר לשעת להיפתח בצורה מהירה.

מידות השער – יש למדוד את מידות השער או המחסום; את האורך ואת הרוחב, וכך להתאים מנוע בעל עוצמה המותאמת למידותיו.

תדירות השימוש – יש לקחת בחשבון את תדירות השימוש בשער או במחסום בכדי להתאים מנועים חשמליים. מן הסתם חניון בו ישנה תנועה רבה של רכבים, השער יהיה זקוק למנוע עוצמתי, בעוד שער של חניות אחד בודד יסתפק במנוע פחות עוצמתי.

סוג השער – ישנה חשיבות לבחירת מנוע המותאם על פי סוג השער, בין אם מדובר על מנוע עבור שערים דו כנפיים, חד כנפיים, שער נגרר, שערים קונזוליים, עבור כנף הידראולי, עבור שערים מהירים וכך הלאה.

סוג המבנה – יש לקחת בחשבון גם את סוג המבנה, כלומר כיצד הוא בנוי מבחינת מיימדים וחוזקה וכך להתאים את המנוע בצורה מיטבית.

מנועים חשמליים