שערים חשמליים הם ממזמן לא מותרות, אלה אמצעי נהדר לשמירה על בטחון הדיירים בבניין ומניעת גנבת רכבים. למעשה, שערים חשמליים מאפשרים לנו לשמור על החניון הפרטי שלנו ולא לאפשר לרכבים או לאנשים שאינם מורשים להיכנס לחניון או לשטח מסוים. שערים חשמליים יהיו מותקנים במגוון מקומות, כאשר לכל מקום יותקן שער המתאים עבור השימוש בשער ואופי המקום, לדוגמה – עבור חניונים פרטיים בבניינים יותקן שער זרוע חשמלי, שער גרירה, שער כנף וכו'. עבור מתחמים עסקיים וציבוריים כדוגמת חניונים או מרכזים לוגיסטיים ואפילו מקומות ביטחוניים יותקנו שערים חשמליים מסיביים יותר כדוגמת שערי גרירה, שערי הזזה, שערים קונזוליים וכו'.

מלבד היות השערים נהדרים לשמירה על בטחון והשקט הנפשי, שערים אלה הנם פרקטיים וקלים לשימוש, כיוון שהם נפתחים ונסגרים באופן אוטומטי באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ולא כפי שהיו בעבר בצורה ידנית. השערים האוטומטיים נפתחים באמצעות כמה דרכים; באמצעות שלט הנותן פקודה ללוח הפיקוד, באמצעות שיחה מהסלולרי, באמצעות כרטוס (בחניונים ציבוריים) או באמצעות שומר. סגירת השער לרוב תהיה באופן אוטומטי, כאשר יהיו מותקנים חיישנים על גבי השער אשר נועדו למנוע פגיעות ברכבים או בהולכי רגל, כלומר כאשר החיישן יזהה כי יש אדם או רכב או לא ייסגר.

מגוון סוגי שערים חשמליים

ישנם סוגים רבים של שערים חשמליים, כאשר לכל שער יש אופי משלו המתאים לסוגים שונים של מפתחים. השערים נבדלים זה מזה בתצורת הפתיחה שלכם, בעיצוב השער, בחומרים ממנו הוא מורכב, בסוגי וגדלי המנועים ומהטכנולוגיה עליהם השערים מושתתים וכמובן גם בעלות שלהם. סוגי השערים המובילים כיום בשוק הם שערים הזזה חשמליים הנקראים גם שערי גרירה,  שערי כנף שיכולים להיום דו כנפי או חד כנפי, שערי הרמה או שערים קונזוליים. כמו כן, ניתן למצוא גם מחסומי זרוע שונים המאפשרים רק חסימת כניסת רכבים, כך שתינתן כניסה לעוברי אורך או רכבים דו גלגליים.

על מנת לבצע בחירה נכונה מבין ההיצע הרב שקיים כיום בשוק ולהתאים את סוג השער עבור הפתח הדרוש, מומלץ להיעזר בעל מקצוע בכדי לבצע התאמה מלאה של השער, המנוע ולוח הפיקוד על פי אופי השימוש בשער, על פי המקום המוקצה לטובת ההתקנה, על פי תקציב מסוים ועל פי דרישות הדיירים.

WhatsApp chat